Najbardziej stabilne towarzystwo w Polsce

Najbardziej stabilne towarzystwo w Polsce

MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA zostało uznane za najbardziej stabilne towarzystwo ubezpieczeń majątkowych. Wśród najbardziej stabilnych instytucji finansowych MTU uplasowało się również wysoko, bo aż na czwartym miejscu.

Ranking, który został opublikowany w magazynie Finansowa Liga Mistrzów, został przygotowany przez Gazetę Finansową oraz Centrum Badań Społeczno – Finansowych. Zaprezentowano w nim 50 najbardziej stabilnych instytucji finansowych w Polsce. W pierwszej piątce znalazły się kolejno: STUnŻ Ergo Hestia, STUnŻ Europa, Bank BPH, MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA, Ergo Hestia oraz UNIQUA TU. W podrankingu na najbardziej stabilne towarzystwo ubezpieczeń majątkowych MTU znalazło się na pierwszym miejscu!

Konstruując zestawienie pod uwagę wzięto dynamikę przychodów uzyskanych w pierwszych półroczach lat 2008/2009 i 2009/2010 oraz wielkość przychodów osiągniętych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 roku.

Większość firm odnotowała wzrost dynamiki przychodów w 2010 roku. Nie mają one także problemów finansowych, które mogłyby zagrozić stabilności rynku i podważyć zaufanie klientów.